Virtuálisvalóság-szemüveg okostelefonhoz

Mi a virtuális valóság?virtuális valóság

Számos definíció létezik, és számos felfogás. Megengedő megközelítésben ninden mozifilm, a televíziózás egésze virtuális valóságot jelenít meg előttünk, lévén a színészek nem a mozivásznon mozognak és a tv-szereplők sem a dobozban laknak. Szigorúbb felfogásban ezek leképezései a valóságnak, a virtuális világnak azonban nincs valós eredetije. No de akkor miért hívjuk virtuális galériának egy weboldalon összegyűjtött festménykollekciót (valós képek másai lógnak a webfalon), miért virtuális egy irodalmi szalon, ha létező költők videói jelennek meg benne? További gondolatok erről és a kaptártudatról: Kollektív tudat – Virtuális valóság. (forrás: Google Első Blog)

Hasznos kütyü vagy csupán divatcikk a 3D sisak?

A jövő dermesztő és hátborzongató képét villantotta fel előttünk a Samsung az idei bemutatóján. A legújabb Galaxy mobiltelefon és a hozzá rendszeresített VR szemüveg prezentálásakor lépett a terembe Mark Zuckerberg Facebook-alapító, aki az újságírók között felsétált a színpadra. Normális esetben ezt a váratlan fordulatot meglepett felkiáltások, izgatott suttogás kísérte volna, most azonban a virtuális világban elveszett újságírók észre sem vették őt. A jövőben tehát be kell vezetnünk a virtuális vakság kifejezést, mely valójában nem a legjobb marketing reklám a gyártók számára.

virtuális valóság szemüveg okostelefonhozMi a virtuális szemüveg?

A száz dollárba kerülő eszköz mindössze egy lencserendszerrel ellátott okostelefon-tartó fejpánt. A VR szemüveg egy passzív eszköz, amely alsó részében rögzíthető a mobiltelefon. A két lencse segítségével igazíthatjuk a telefon osztott képernyőjén megjelenő képet a szemünkhöz. A legtöbb virtuális 3D szemüveget úgy fejlesztették ki, hogy a lencsék mozgatásával a gyengén látók is megtalálhatják a megfelelő beállítást. Itt említjük meg, hogy a mobiltelefonra optimalizált weboldalak is élvezettel böngészhetők az okoseszköz segítségével.

Applikáció nélkül nem ér semmit

Természetesen a szemüvegben lévő okostelefonra telepíteni kell a megfelelő programot, amely a 3D virtuális élményt előállítja. Alapesetben a Google Térkép programjában a Google Street View rendelkezik ilyen funkcióval. Az okostelefon beépített giroszkópjának és tájolójának segítségével 360 fokban virtuálisan körülnézhetünk a világ bármely pontján. A játékokban és filmnézés közben tapasztalható 3D élményen túl azonban nem teljesen világos, hogy mire lehet hosszabb távon használni az eszközt. Annyi biztos, hogy a Samsung óriási marketing reklámhadjáratot indított a vr szemüveg népszerűsítése érdekében. A Samsung Galaxy S7 okostelefon előrendelői például ingyen juthattak hozzá, a továbbiakban pedig árengedményeket kapnak a szemüveg vásárlói. A 3D tévék lassú terjedéséből kiindulva úgy tippeljük, hogy ez a kütyü sem fog „világuralomra” törni. Sokan a virtuális konferenciák lebonyolításában látták a potenciális használhatóságot, de mivel a telefon kamerája a szemüveg sötétjébe van zárva, ezért a videokonferencia, mint lehetőség, fel sem merülhet. Várjuk az újabb Appokat, melyek okosan kihasználják a 3D virtuális valóság szemüveget.


Weboldal optimalizálás – Google helyezés javítás

Kulcsszavak organikus Google-kereséshez: Milyen a virtuális valóság szemüveg okostelefonhoz, ez a legújabb mánia. A 3D virtuális valóság szemüveg a Samsung okostelefonnal a Google applikációival használható, de játékok élményének tökéletesítésére is jó. A legfontosabb kifejezések a hír kategóriában – honlap Google optimalizálás ezekre a kulcsszavakra: újdonság, marketing kampány, weboptimalizáció mobil okostelefon kijelzőre, Samsung, vr szemüvegVirtuális valóság szemüveg, mobil okostelefon, 3d sisak, Közösségi marketing, facebook, kollektív tudat. Weblap optimalizálás Google kereséshez – organikus helyezés javítás a honlap SEO módszerével. Kollektív tudat. Mobil telefon applikáció

Hozzászólások lezárva.