Ön mit tud a légzőszerveiről?

mit tud a légzőszerveirőlA légzést a légzőizomzat és a légzőközpont működése határozza meg, ezt ahhoz hasonlítjuk, mint az injekciós fecskendő működése.

Egy légvétel alkalmával a felnőtt ember 500 köbcentiméter levegőt szív be. Amikor nyugalmi helyzetben vagyunk, akkor nem vesszük igénybe a légzőrendszerünk teljes kapacitását.

TUDTA?

Egy felnőtt ember percenként 16-szor lélegzik.

A légzés szaporasága és a légvételek mélysége automatikusan alkalmazkodik a szervezetünk szükségleteihez.

1-1 légvételkor a belégzett külső levegő keveredni fog a léghólyagok levegőjével, mivel a tüdőben még a legmegerőltetőbb kilégzés után is marad mintegy 1500köbcentiméter levegő.

Minél erőteljesebb fizikai aktivitással vagyunk, izomsejtjeink annál több oxigént használnak el és annál több szén-dioxid termelődik és jut a vérbe.

Ez a megnövekedett szén-dioxidtartalom ingerli a nyúltvelői központot, emiatt nő a légvételek száma és mélysége.

Ha erőteljesebb mozgást végzünk, akkor ez fokozza a lihegést és a mély, szapora légzésvételeket.

Minél nagyobb a testsúlyunk, annál hamarabb érezzük azt, hogy kifulladunk és annál gyakoribb a szapora lélegzetvétel.

Bizonyított, hogy egy túlsúlyos ember sokkal kevésbé bírja az iramot, a megerőltető mozgást. Sokszor már egy néhány lépcsőfok megtétele is megerőltető lehet, nemhogy komolyabban sportolni.

Ez is egy okkal több arra, hogy elgondolkodjunk azon, hogy érdemes lenne lefogyni (persze további érvek egész sorozatát felhozhatnánk még).

Sok esetben még az elhatározás meg is lenne, de ez önmagában sajnos kevés, mert nehezen tudjuk rávenni magunkat arra, hogy kevesebbet együnk.

Márpedig a sikeres fogyás kulcskérdése az, hogy mennyit eszünk. Minél kevesebbet, annál hamarabb indulhat be nálunk a fogyás.

Ha Ön is azok közé tartozik, akiknek gondot okoz ellenállni a finom falatoknak, akkor most megismerhet egy remek lehetőséget.

Ma már kaphatók olyan teljesen biztonságosan használható fogyasztószerek, amelyek legfontosabb tulajdonsága éppen az, hogy megálljt parancsolnak az evésnek. Egyszerűen csökkentik az éhségérzetet, amivel csökken a kalóriabevitel.

Ha érdekli a lehetőség, akkor tud tájékozódni a különböző termékek és hatóanyagok felől, egyszerűen beírja a keresőbe, hogy eredeti sibutramine rendelés és fog találni olyan oldalakat, ahol hiteles információk várják és tud rendelni sibutramine, phentermine hatóanyagú fogyasztószereket, amivel egyszerűbb lesz a fogyás!

Kímélje meg Ön is magát a különböző légzőszervi betegségektől és tegyen meg mindent az egészsége érdekében, amíg még nem késő!

A laptopozás egészségügyi kockázatai

egészséges laptop használtHosszabb távon a számítógépezés számos egészségügyi kockázattal járhat. Előbb lássunk néhány gyakori problémát, majd adunk tippeket elkerülésükre. Rendszeresen végzett többórás laptopozás során a a következők lehetnek a tüneteink:

Szemfáradtság. Hosszú órákon át a monitor figyelése szemfáradtságot okozhat, ideértve a szemünk kipirosodását, viszketését, szárazságát és homályos látást. Gyulladás is kialakulhat.

Nyak- és hátfájdalom. Rossz testtartás és hosszan tartó laptop előtt ülés oka lehet nyak- és hátfájdalom kialakulásának. A nem megfelelő ergonómiai beállítások (például a helytelenül pozícionált monitor vagy billentyűzet) tovább súlyosbíthatják ezt a problémát. Régóta használt notebook esetén a kijelző minőségére figyeljünk!

Csukló és kézfájdalom. A hosszan tartó gépelés és az egér használata csukló- és kézfájdalmat okozhat, amely carpal tunnel szindrómához vezethet. A nem megfelelő ergonómiai eszközök, például egy nem megfelelően állítható billentyűzet vagy egér, tovább ronthatják ezt a problémát.

Fejfájást okozhat a rosszul beállított monitor fényereje, túl erős képernyőfény vagy a rossz helyiségmegvilágítás. Súlyosabb esetben migrénünk is lehet.

Szorongás és stressz. A túlzott munkaterhelés, a munkahelyi nyomás és a hosszú órák a számítógép előtt stresszt és szorongást okozhatnak.

Laptopozók számára fontos, hogy ezeket a problémákat megelőzésre és enyhítésre törekedjünk. Ehhez néhány egyszerű lépést tehetünk.

Tippek, tanácsok egészséges laptophasználathoz

  • Ügyeljünk az ergonómiai beállításokra: Alakítsuk ki a megfelelő testtartást, használjunk ergonomikus széket, állítsuk be megfelelően a monitor magasságát és a billentyűzetet-egér párnát.
  • Tartsunk szüneteket: Rendszeresen vegyünk be szüneteket a számítógépezés közben. Álljunk fel, nyújtsuk ki a testünket és pihentessük a szemeinket.
  • Végezzünk szemgyakorlatokat: Rendszeresen végezzünk szemgyakorlatokat, például a távoli pontok nézését vagy a szemkörzést, hogy enyhítsük a szemfáradtságot és megőrizzük a látásunkat.
  • Alakítsunk ki megfelelő környezetet: Ügyeljünk a megfelelő megvilágításra a munkaterületünkön. Csökkentsük a képernyő fényerejét és tartsuk tisztán a laptop kijelzőjét.
  • Mozogjunk rendszeresen: Fontos, hogy rendszeresen mozogjunk és végezzünk testmozgást a notebookhasználat mellett. Ez segít megelőzni az izmok merevségét és a testtartási problémákat.
  • Egészséges életmódra törekedjünk, tartózkodjunk a dohányzástól, táplálkozzunk egészségesen és igyunk elegendő vizet.
  • Alkalmazzunk szűrőket: A kijelzővédő szűrők segíthetnek csökkenteni a káros kék fényt, és védelmet nyújthatnak a szemnek.
  • Fontos, hogy időnként teljesen kikapcsoljuk a PC-t és pihenjünk, hogy megnyugtassuk az agyat és a szemet.

Ha bármilyen egészségügyi probléma jelentkezik, fontos, hogy konzultálj szakemberrel, például orvossal vagy ergonómiai szakemberrel, aki segíthet az optimális megoldások megtalálásában és az egészséges számítógép használat biztosításában. A fentieket vásárláskor is vedd figyelembe. Ha felújított gépet veszel, lehetőleg prémium minőségű használt laptopot válassz a szervizek vagy webshopok kínálatából.